|
|
Overeenkomst Xerox en SBS
De markt voor hoogvolume zwart/wit printers is in Nederland ongeveer 350 machines groot. Een echte niche. Toch zijn Xerox en Siemens Business Services enthousiast over hun recent gesloten overeenkomst om samen deze markt op te gaan. Is dat niet wat overdreven – en waar bleef trouwens Océ?
Xerox en Siemens Business Services (SBS) gaan gezamenlijk opereren op de markt voor hoogvolume continuous feed printers. Volgens beide organisaties groeien ICT en documentprocessen dichter naar elkaar toe en dat heeft gevolgen voor de markt. Xerox en SBS verwachten een sterke speler te worden. De omvang van die markt is overigens niet indrukwekkend groot. Naar schatting staan er in Nederland 350 van dit type printers opgesteld. Van tijd tot tijd moeten er een paar worden vervangen, and that’s it.
Wel staan deze printers in hoogwaardige productie-omgevingen, met complexe ICT platformen. Siemens Nederland krijgt met de overeenkomst de beschikking over een goede kwaliteit hoogvolume printers en interessante, langlopende contracten voor service en onderhoud aan de machines. Voor Xerox is de deal minstens zo belangrijk. In documentintensieve organisaties vormt met deze aanpak niet langer de postkamer de entree voor Xerox, maar de IT-afdeling. In het denken van directies heeft informatisering en automatisering een veel groter en ook veel strategischer belang dan kopiëren en printen.
Dat onderschrijft Maurits Aalders van Xerox. ‘Siemens Business Services is ijzersterk in het verrichten van services aan deze machines. Zij beschikken over de mensen en de infrastructuur om dat perfect op te pakken. Xerox concentreert zich op strategische oplossingen bij het documentbeheer, waarbij wij veel hard- en software aan onze klanten en potentiële opdrachtgevers kunnen bieden.’
Volgens Jon Stroes, directeur van SBS, worstelen veel Nederlandse organisaties op dit moment met de gedachte om hun documentprocessen af te stemmen en te integreren met hun ICT-processen. Stroes: ‘Vaak wordt veel te lang stilgestaan bij bijvoorbeeld de technische aspecten van het printen. De integratie van het documentproces in de totale organisatie wordt onderschat en eveneens het daarbij komende belang van databeheer en management. De kennis en innovatieve kracht van Xerox op het gebied van documentprocessen maakt hen een ideale partner in de verbreding van onze services’.
Dat mag zo zijn, maar waarom koos Stroes bij de deal niet voor zijn logische partner Océ? Vijf jaar geleden verkocht Siemens Nixdorf zijn hoogvolume zwart/wit printfaciliteiten aan de Nederlandse printerbouwer. Deze boekte daarna succes op succes met de hoogvolume zwart/wit Demandstream-serie. Pikant detail is dat Jon Stroes zelf afkomstig is van Siemens, enige tijd een bestuursfunctie bij Océ uitoefende en weer terug bij Siemens Nederland nu met Xerox in zee gaat.
Stroes: ‘Een overeenkomst met Océ zou inderdaad een logische deal zijn geweest. We hebben dan ook bijna een jaar met elkaar gepraat, maar kwamen er niet uit. Océ gaat er vanuit dat ze zelf voldoende kennis in huis hebben om de IT-processen te begeleiden. Bovendien is het verlenen van service en onderhoud ook voor hen een belangrijk deel van de business. Met Xerox viel alles op wonderwel zijn plaats en waren we snel rond. Wij leveren zeven dagen in de week 24 uur per etmaal ondersteuning, dat kan Xerox uiteraard niet doen. SBS krijgt op zijn beurt de beschikking over rotatieprinters. Een perfecte deal.’
Vooralsnog behelst de samenwerking tussen Xerox en SBS de Nederlandse markt. Jon Stroes sluit niet uit dat bij succes het model ook in andere Europese landen navolging krijgt. Ook is het mogelijk dat de service-activiteiten van SBS voor Xerox zich verder gaan uitbreiden tot bijvoorbeeld de DocuColor 2045 en 2060.
Leon van Velzen
Xerox print met hoge volume
Xerox lanceerde in maart dit jaar de DocuPrint 350 CF. De machine is de tweede in een geplande range continuous feed - pinfeed - printers. Medio vorig jaar kwam de DocuPrint 500 CF al op de markt, binnenkort volgen twee duplex versies, namelijk de DocuPrint 700 CFD en de DocuPrint 1000 CFD.
De introductie van de DocuPrint 350 CF markeerde volgens Xerox het einde van de eerste investeringsronde in het voor Xerox relatief nieuwe segment van zeer hoge volumes. De jongste telg binnen de Xerox-familie staat samen met de eerder geïntroduceerde DocuPrint 500 CF aan de basis van een geplande reeks printers die snelheden van duizend pagina’s per minuut binnen bereik brengen.
De printsnelheid van 332 pagina’s A4 (simplex) maakt de DocuPrint 350 CF geschikt voor zware klussen zoals de productie van grote hoeveelheden rekeningen, overzichten en bijvoorbeeld direct mailcampagnes.
De geplande DocuPrint 700 CFD en de DocuPrint 1000 CFD zijn duplex varianten van respectievelijk de DP350 CF en de DP500 CF. Ze bestaan in feite uit twee gekoppelde printers, die tevens als simplex printers naast elkaar kunnen functioneren. Een upgrade van bestaande simplex printers naar duplex is daardoor volgens Xerox erg eenvoudig geworden. Met de DocuPrint 700 CFD en de DocuPrint 1000 CFD kunnen 664 respectievelijk 944 A4 duplex afdrukken per minuut worden gemaakt.
Siemens Business Services actief
Siemens Business Services is actief op markten in de financiële dienstverlening, industrie, bij de overheid, de telecommaatschappijen, transport en toerisme, zakelijke dienstverlening en gezondheidszorg. Onder de klantenkring vallen onder andere Rabobank, ABN Amro, Albert Heijn, de ministeries van Financiën en van Vrom, de Belastingdienst, C&A en verzekeraar Fortis.
SBS werkt samen met meer dan honderd partners wereldwijd. Deze uiteenlopende vormen van samenwerking garanderen volgens SBS een op prijsniveau concurrerende, hoogwaardige, merkonafhankelijke, ondersteuning op alle configuraties, besturingssystemen en platforms die in de markt bestaan. Partners zijn onder andere Compaq, Microsoft, Cisco Systems, Oracle en Sybase.
Naar eigen zeggen is SBS één van de toonaangevende ICT-service en solutionproviders. Met behulp van de kennis van specifieke markten biedt SBS diensten en oplossingen aan op het gebied van consulting, ontwikkelen, integreren en implementeren van geautomatiseerde bedrijfsprocessen tot het beheren van ICT-infrastructuren. In 2000 behaalde SBS een omzet van 5,8 miljard Euro. De organisatie heeft wereldwijd 33.500 medewerkers in dienst.
Xeikon lanceerde DMP 8000, balanceert op afgrond
Op 9 oktober heeft Xeikon uitstel van betaling aangevraagd. De Belgische onderneming die er als eerste ter wereld in slaagde rotatiekleurenprinters te bouwen en op de markt te brengen kwam in financiële problemen, nadat Xerox stopte met de OEM-machines en mede-eigenaar Agfa zich voor een groot deel terugtrok. De schrale economische ontwikkeling gaf het laatste zetje.
Xeikon is naast kleur ook actief in de markt voor het hoogvolume zwart/wit printen. Het kocht in 1999 de Franse onderneming Nipson die met behulp van de eigen magnetografische printtechnieken zeer hoge printsnelheden, tegen relatief lage kwaliteit en lage kosten weet te realiseren.
Tijdens de vakbeurs Print 01 in Chicago in september dit jaar lanceerde Xeikon de DMP 8000 Digital Monochrome Press. De DMP 8000 maakt gebruik van Xeikon's nieuwe toner en zogenaamde ‘koude fusing’. Dit zorgt volgens Xeikon voor een hogere optische densiteit voor volvlakken en lijnen, scherpere randen en betere grijstinten. Xeikon claimt dat de DMP 8000 op de grootst mogelijke reeks substraten kan drukken die in de industrie voorhanden is.
De DMP 8000 is beschikbaar in drie modellen, met snelheden van 60, 45 en 30 meter per minuut en kan zowel 600 dpi als 300 dpi afdrukken met dezelfde snelheid. Bij 60 meter per minuut produceert de DMP 8000 428 US letter-size pagina's per minuut. Elk model kan worden geconfigureerd als een Twin Engine Duplex systeem en drukt 856 ppm af in deze Ted-configuratie. De printer kan als optie zowel zowel kettingformulieren als substraten zonder doorvoergaten gebruiken.
Xeikon mikt met de DMP 8000 op handelsdrukkerijen,
boekenuitgeverijen, direct mail bedrijven, formulierendrukkers en
dataverwerkingsbedrijven. De printer vult de reeks aan van Xeikon's andere
monochrome persen, de 910 CF, de Xeikon 7000 en de VaryPress. |
Vragen of opmerkingen naar: redactie§magazijn.nl
© 1998 - 2010 | Uitgeverij Het Nederlands Magazijn bv
|